MATI WYJAŚNIA

START » MATI WYJAŚNIA » PODSTAWY SZKOLENIOWE » CO TO JEST PLAY + STAY ?

Co to jest PLAY + STAY ?

Program International Tennis Federation "Play & Stay" skupia się na trzech elementach - „serwisie, wymianie i zdobywaniu punktów” oraz przekonaniu, że dzieci rozpoczynające zabawę z tenisem powinny spróbować prawdziwej gry już od pierwszych treningów.
Główna idee to pozytywne podejście do pierwszego kontaktu z tenisem i zachęcanie początkujących do gry. Pokazania, że tenis to czysta przyjemność i lepsze zdrowie.

ITF promuje trzy rodzaje wolniejszych piłek, dopasowanych do wszystkich poziomów umiejętności -najtwardsze piłki dla zaawansowanych, graczy powyżej 12 roku życia, bardziej miękkie piłki dla dzieci do lat 12 oraz zupełnie miękkie piłki dla dzieci od inicjacji tenisowej w wieku od 5 do 10 lat. Bardziej miękkie, wolniejsze piłki dają więcej czasu na ich rozegranie, ułatwiają naukę serwowania oraz prowadzenie wymiany tak, by zdobywać punkty.
URODZINKI NA SPORTOWO

URODZINKI NA SPORTOWO

Urodzinki na Sportowo to doskonała alternatywa na organizację szczególne dnia dla każdego dziecka. W atmosferze wspólnej zabawy, z dużą dawką ruchu, korzystając z doświadczeń trenerów i opiekunów Małej Akademii Tenisa dzieci spędzają wartościowo czas kształtując przy okazji pozytywne nastawienie do sportu. Bogate wrażenia zostają z dziećmi na długo po zakończeniu imprezy urodzinowej.

NOWE PROGRAMY KLASOWEGO DNIA SPORTU

NOWE PROGRAMY KLASOWEGO DNIA SPORTU

Wychodząc na przeciw rosnącemu zainteresowaniu zajęciami tenisowymi i squashowymi dla szkół i przedszkoli w Centrum Tenisowym Sobota, Mała Akademia Tenisa i Squasha wprowadzają nowe programy Klasowego Dnia Sportu. Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą dla szkół i przedszkoli, chcących zaoferować swoim podopiecznym całkiem nowy wymiar zajęć sportowych! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i odpowiednio dostosujemy ofertę do zgłaszanych przez Państwa potrzeb. 

MINI TENIS

MINI TENIS

Zapraszamy na stronę MiniTenis - portal społecznościowy dla dzieci, rodziców i trenerów, który zrzesza społeczność graczy, rodziców, trenerów, klubów. Można tam znaleźć informacje o organizowanych turniejach tenisa w kategoriach od przedszkolaków do młodzików, midisparingach,a także o nowościach w świecie tenisa dziecięcego.

tennis 10 play stay
cms83